|
Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України"
Реєстр. №1356 від 15.01.2008 року
Проект
Вноситься народним депутатом України Кириленком В. А.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України
"Про статус народного депутата України"
___________________________________
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
1. Внести до Закону України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 42, ст.212; 2002 р., № 35, ст.264, № 43, ст.313; 2005 р., № 4, ст.100, № 9, ст.173; 2006 р., № 22 ст.180; 2007 р., № 7-8, ст.66) такі зміни:
1) у частині четвертій статті 18: а) абзац перший виключити; б) в абзаці другому слова "обраним у багатомандатному виборчому окрузі", "(групою)" виключити;
2) у статті 20: а) абзац перший частини другої викласти в такій редакції: "2. Час роботи народного депутата у Верховній Раді України зараховується до стажу державної служби, а також зараховується до його загального і безперервного стажу роботи, стажу роботи (служби) за спеціальністю"; б) частину третю викласти в такій редакції: "3. До загального і безперервного стажу роботи (служби) за спеціальністю, за якою народний депутат працював до його звільнення у зв'язку з обранням народним депутатом, зараховується і той час, коли колишній народний депутат безпосередньо після закінчення строку його повноважень тимчасово не працював у зв'язку з неможливістю надати йому попередню або рівноцінну роботу (посаду), але не більше одного року"; в) частину п'яту викласти у такій редакції: "5. Верховна Рада України забезпечує колишньому народному депутату безпосередньо після закінчення строку його повноважень, на період його працевлаштування, виплату матеріальної допомоги у розмірі заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок, яку отримують працюючі народні депутати, але не більше трьох місяців. Порядок проведення зазначених виплат визначається Верховною Радою України"; г) частину шосту викласти у такій редакції: "6. Народний депутат, який є військовослужбовцем, атестованим працівником органів Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, органів і установ виконання покарань, прокуратури, інших правоохоронних органів, направляється після закінчення повноважень народного депутата в установленому порядку в розпорядження відповідних органів і установ для подальшого проходження служби на попередній або, за його згодою, на іншій, не нижчій ніж попередня, посаді. Час роботи у Верховній Раді України поширюється на строки присвоєння військових та спеціальних звань, класних чинів та зараховується до відповідного стажу"; д) у частині восьмій слова "з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної заробітної плати" виключити; е) частину дев'яту виключити; є) у частині одинадцятій абзац перший виключити; ж) частини дванадцяту і тринадцяту викласти в такій редакції: "12. При досягненні встановленого законом пенсійного віку за наявності трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, а також у разі визнання інвалідом I або II групи народному депутату призначається пенсія в розмірі 80 відсотків місячної заробітної плати працюючого народного депутата на момент призначення пенсії. За кожний повний рік роботи понад 25 років для чоловіків і 20 років для жінок пенсія за віком та по інвалідності збільшується на один відсоток наведеного вище заробітку, але не більше 90 відсотків зазначеного заробітку. Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до солідарної системи нараховуються з усієї суми заробітної плати народного депутата у Верховній Раді України.
У випадку смерті народного депутата призначається пенсія у разі втрати годувальника непрацездатним членам сім'ї, які були на його утриманні, за їх заявою (при цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника) у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого народного депутата з урахуванням всіх доплат та надбавок до посадового окладу на одного непрацездатного члена сім'ї та 90 відсотків - на двох і більше членів сім'ї на день звернення за пенсією за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України. У разі зміни розміру заробітної плати працюючим народним депутатам відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій здійснюється з усієї суми заробітної плати працюючих народних депутатів з дня виникнення права на перерахунок пенсій. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». 13. За народним депутатом, строк повноважень якого закінчився, зберігається медичне обслуговування на умовах і в тих закладах охорони здоров'я, до яких він був прикріплений у період виконання депутатських повноважень. Це положення не поширюється на колишнього народного депутата, повноваження якого припинено достроково у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо нього, припиненням його громадянства або виїздом на постійне проживання за межі України, або за рішенням суду у разі невиконання вимоги щодо несумісності депутатського мандата"; з) частину сімнадцяту викласти в такій редакції: "17. Положення частин другої, третьої, шостої, дванадцятої, тринадцятої, чотирнадцятої, п'ятнадцятої, шістнадцятої цієї статті поширюються також на народних депутатів України починаючи з першого скликання";
3) у статті 21: а) частину першу викласти в такій редакції: "1. У разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради України народний депутат має право на отримання грошової допомоги згідно із законодавством"; б) частину другу виключити;
4) статтю 22 виключити;
5) у статті 23: а) частину першу викласти в такій редакції: "1. Народний депутат на території України у зв'язку з виконанням депутатських повноважень користується правом позачергового отримання проїзних документів. Це право поширюється також на особу, яка супроводжує народного депутата, зазначену у його посвідченні на відрядження"; б) частини другу і третю виключити; в) у частині четвертій слово "безкоштовного" виключити; г) частини п'яту – восьму виключити;
6) у статті 25 слова "повнолітні діти" замінити словом "діти";
7) у статті 28: а) частину першу виключити; б) у частині четвертій слова "у порядку, встановленому законом" замінити словами "відповідно до закону"; в) частини п'яту та шосту викласти в такій редакції: "5. Місцеві органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, в управлінні яких знаходиться відповідно державна власність чи комунальна власність територіальної громади, надають народному депутату окреме технічно обладнане службове приміщення в обласному центрі або (за заявою народного депутата) в районах, містах області, яка закріплена за народним депутатом депутатською фракцією, з розташуванням у ньому постійного робочого місця помічника-консультанта народного депутата з наступним відшкодуванням витрат за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України. Розмір витрат на утримання службового приміщення, придбання необхідного технічного обладнання визначається щорічно Верховною Радою України виходячи з розміру бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України за поданням комітетів Верховної Ради України, до компетенції яких входять питання забезпечення діяльності народних депутатів та державного будівництва і місцевого самоврядування. Керівник органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, до якого письмово звернувся народний депутат щодо виділення йому службового приміщення, несе юридичну відповідальність за неналежне виконання цього Закону по створенню умов для здійснення повноважень народного депутата. 6. У межах виконання депутатських повноважень народний депутат має право безперешкодно скористатись урядовим та іншими видами зв'язку, які є у наявності в органів державної влади та органів місцевого самоврядування чи державного, комунального підприємства, установи та організації"; г) у частині сьомій слово "безоплатно" виключити; д) частину восьму виключити;
8) статті 30 і 31 виключити;
9) частину четверту статті 32 викласти в такій редакції: "4. Народному депутату протягом всього строку виконання депутатських повноважень за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України здійснюються щомісячні виплати на забезпечення здійснення депутатських повноважень у розмірі місячної заробітної плати народного депутата – члена комітету (без урахування доплати за науковий ступінь, знання мов, почесне звання), що не підлягають оподаткуванню";
10) у статті 33: а) частину першу викласти в такій редакції: 1. «Народному депутату встановлюється Верховною Радою України щомісячний посадовий оклад у розмірі не більше ніж 15 встановлених законом розмірів мінімальної заробітної плати». б) частину другу виключити; в) частину сьому статті 33 викласти в такій редакції: "7. Народний депутат забезпечується медичним обслуговуванням";
11) у статті 34: а) частину третю викласти в такій редакції: "3. Помічники-консультанти народного депутата працюють за строковим трудовим договором на постійній основі чи за сумісництвом або на громадських засадах. Не більш як чотири помічники-консультанти є державними службовцями, посади яких належать одна до третьої, три – до четвертої категорії посад державних службовців, відповідно одному помічнику-консультанту народного депутата, який працює на посаді державного службовця третьої категорії присвоюється не вище ніж п'ятий ранг державного службовця, трьом помічникам-консультантам народного депутата, які працюють на посадах четвертої категорії – не вище ніж сьомий ранг державного службовця. Вони прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до Апарату Верховної Ради України. Помічники-консультанти народного депутата, які працюють за строковим трудовим договором, але не є державними службовцями, також прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до Апарату Верховної Ради України. Помічник-консультант народного депутата звільняється з попереднього місця роботи в порядку переведення в зазначений у його заяві і поданні народного депутата строк. Народний депутат самостійно визначає кількість помічників-консультантів, які працюють за строковим трудовим договором на постійній основі, за сумісництвом і на громадських засадах у межах загального фонду, який встановлюється йому для оплати праці помічників-консультантів Постановою Верховної Ради України; здійснює їх підбір, розподіляє обов'язки між ними та здійснює особисто розподіл місячного фонду заробітної плати помічників-консультантів"; б) частину шосту викласти у такій редакції: "6. У випадку звільнення помічника-консультанта народного депутата на підставі дострокового припинення повноважень народного депутата помічнику-консультанту народного депутата, який працює за строковим трудовим договором на постійній основі, виплачується грошова допомога згідно із законодавством";
13) статтю 35 виключити.
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. Положення частини шостої статті 34 Закону України "Про статус народного депутата України" (зі змінами, що вносяться цим Законом), застосовуються також щодо помічників-консультантів народних депутатів України, що були звільнені до набрання чинності цим Законом.
15.01.2008 18:12
|